Dezodorantai - medžiaga, naudojama ant kūno, kurios paskirtis užkirsti kelią nepageidaujamiems kvapams, juos sunaikinti arba užmaskuoti ir taip palaikyti gaivų kvapą.
Nors dezodorantai negali visiškai apsaugoti nuo prakaitavimo, jie gali pašalinti natūraliai ant odos esančias bakterijas ir padėti atsikratyti nemalonaus prakaito kvapo. Prakaitas yra bespalvis, bekvapis skystis, padedantis išlaikyti jūsų kūną vėsų, o nemalonus kūno kvapas atsiranda, kai jūsų odos bakterijos skaido prakaite esančius baltymus - tai visiškai natūralu, todėl nereikėtų jaudintis, o pasirinkti tinkančias kūno priežiūros priemones, kurios padės jaustis komfortiškai, saugiai ir elegantiškai.
Dezodorantai ir jų naudojimo būdai
Dauguma dezodorantą esame pratę naudoti kaip savo rytinės rutinos dalį. Tačiau jei jūsų dezodorantas turi antiperspirantų, naudojant jį ryte, jo efektyvumas gali sumažėti. Norint gauti geriausią rezultatą, patariama dezodorantą naudoti vakare, geriausia - po dušo ar vonios. Toks naudojimas suteikia laiko dezodoranto formulei įsigerti į prakaito liaukas ir apsaugoti nuo prakaito naktį ir kitą dieną.
Nesvarbu, kokio tipo dezodorantas jūsų spintelėje (kietas, aerozolinis ar skystas), prieš apsirengiant būtina leisti dezodorantui visiškai išdžiūti. Palaukdami kol dezodorantas išdžius, išvengsite baltų dezodoranto dryžių, taip apsaugodami drabužius. Atsižvelgiant į orą, aktyvumo lygį ir natūralų prakaitavimą, gali tekti pakartotinai naudoti dezodorantą kelis kartus per dieną, kad išvengtumėte nemalonaus kvapo. Jei reguliariai mankštinatės ar mėgstate sportinę veiklą, labai svarbu prieš ir po - pasitepti dezodorantu, kad užkirstumėte kelią nemaloniam praktaito kvapui.
Moteriški ir vyriški dezodorantai - skiriasi?
Nusipirkote netinkamą dezodorantą? Atsipalaiduokite, nors kūno kvapas skirtingoms lytims skiriasi, dezodorantas atlieka tas pačias funkcijas. Didelio skirtumo tarp moteriškų ir vyriškų dezodorantų nėra. Cheminės medžiagos, kurios atlieka savo funkcijas, paprastai yra tos pačios, nes vyrai ir moterys prakaituoja gana panašiai.
Moteriški dezodorantai turi skirtingas pakuotes ir kvapus, o tai daugiausiai lemia rinkodaros pastangos, kad kiekvienas produktas keltų emociją ir asociaciją. Dezodorantai vyrams dažniausiai būna tamsių spalvų pakuotėse, ryškesnio ir aštresnio kvapo, priešingai nei moteriški, kurie pasižymi saldžiu, gaiviu kvapu ir ryškių spalvų pakuotėmis.
Be pakuočių ir kvapiųjų medžiagų, visuose dezodorantuose rasite tas pačias pagrindines sudedamąsias dalis. Svarbu pasirinkti tinkamą produktą, kuris būtų efektyviausias jūsų kūno odai, atitiktų asmeninius lūkesčius, kvapas keltų geras emocijas, o pakuotė būtų patogi naudoti.