Kvepalai, nišiniai kvepalai ir kvapai, gerinantys emocinę sveikatą. Kurie aromatai tam tinkamiausi?

Kvepalai, nišiniai kvepalai ir kvapai, gerinantys emocinę sveikatą. Kurie aromatai tam tinkamiausi?

 Nedaugelis žino, kad būtent uoslė yra stipriausią psichologinį atsaką vos per kelias milisekundes gebantis sukelti žmogaus pojūtis. Tad nenuostabu, kad tinkamai parinktas kvapas gali ne tik priminti širdžiai mielus laikus, bet ir prisidėti prie emocinės sveikatos gerinimo. Kitaip sakant, gera nuotaika ir kokybiškų kvepalų buteliukas yra tiesiog neatsiejami. Kvepalų entuziastai pripažįsta - norint pabrėžti savo unikalumą, būtina atrasti sau tinkamiausią aromatą, neretai būtent tam ir pasitarnauja nišiniai kvepalai.

 

Kas yra nišiniai kvepalai?

 

Nišiniai kvepalai primena savotišką meno kūrinį - kiekvienas kvapas atidžiai atrenkamas, tarpusavyje derinamas, pridedant subtilių, netikėtų, naujų natų. Taip išgaunami originalūs, niekur kitur nesutinkami kvapai. Įdomiausia tai, kad tie patys nišiniai kvepalai gali visiškai naujai atsiskleisti ant skirtingos odos ar kitoje aplinkoje.

Žinoma, kalbant apie nišinius kvepalus, kertiniai žodžiai visuomet išlieka tie patys - prabanga ir kokybė. Kadangi kuriant kvepalus eksperimentuojama su skirtingais kvapais, kurie turi ne užgožti, o papildyti vienas kitą. Kuriant nišinius kvepalus pirmenybė teikiama kokybiškiems natūraliems ingredientams.

Dažniausiai nišinių kvepalų reklamų televizijoje nebūna - šie kvepalai nėra pritaikyti masiniam naudojimui. Juos dažniau renkasi išskirtinės asmenybės, nebijančios eksperimentuoti ir žavinčios savitu stiliumi.

 

Nišiniai kvepalai - išskirtinė prekė

 

Initio Oud for Happiness arabiška versija Aroma for Happiness parfumuotas vanduoTikrus nišinius kvepalus lengva atpažinti ir iš išskirtinių buteliukų. Dažniausiai jie itin elegantiški bei pabrėžiantys autentiškumą. Vienas geriausių pavyzdžių - kvepalai “Initio Parfums Prives Oud For Happiness”. Juodas kvepalų buteliukas, išmargintas auksiniais raštais, tarsi sujungia klasiką ir prabangą, o viduje esantis išskirtinis aromatas privers susidomėti net ir didžiausius skeptikus.

Šie kvepalai išsiskiria nuostabiomis bergamotės, imbiero, saldymedžio bei kedro natomis, kurias sušvelnina vanilės, muskuso ir žalumos aromatai. “Initio Parfums Prives Oud For Happiness” skirti išskirtiniams klientams, kuriems artimas medienos ir prieskonių aromatas, primenantis arabų šalis.

Būtent arabiški kvepalai dažnai vadinami prabangos etalonu. Beje, įdomu tai, kad tokius aromatus dažniausiai renkasi savimi pasitikintys bei aukštas pareigas užimantys žmonės, kurie nevengia žengti dvasiškumo ir savęs pažinimo keliu. Arabiški kvepalai sukuria ypatingą nuotaiką, todėl dažniausiai išsiskiria dvi grupės: tokie kvapai arba patinka, arba ne. Tarpinio varianto nėra.

Kvepalai “Initio Parfums Prives Oud For Happiness” dažnai ir tituluojami meditacijos karaliais - jų užburiantis kvapas padeda susitelkti ir nesiblaškyti.

Sukurti autentiškus originalius kvepalus yra tikras menas. Nišiniai kvepalai yra puikiausias to įrodymas - tie patys kvepalai kiekvieną valandą gali atsiskleisti vis kitomis natomis ir stimuliuoti skirtingas emocijas.

 

Nišinių kvepalų analogai - proga abejojantiems

 

Jei kažkur viduje dar kirba abejonė, ar verta įsigyti nišinius kvepalus, puikia alternatyva gali tapti jų analogai. Kvepalai “Happiness Oud Extrait De Parfum unisex” neabejotinai tiks tiems, kurie žavisi arabiškais aromatais, tačiau nori šiek tiek švelnesnio efekto.

Unisex kvepalai yra mažiau įpareigojantys - jais mielai kvepinasi tiek vyrai, tiek moterys. Dėl švelnesnio dvelksmo jie idealiai tinka kasdieniniam naudojimui.

Nišinių kvepalų analogai sukurti remiantis tokiais pačiais kvapo ingredientais, todėl dažnai mažai kuo skiriasi nuo originalo. Tačiau pagrindiniai skirtumai išryškėja praėjus kelioms valandoms po pasipurškimo - analoginių kvepalų aromatas gali išlikti kiek trumpiau.

Svarbiausia, kad ir nišiniai kvepalai, ir jų analogai puikiai perteikia pagrindines kvapo natas - tinkamai pasirinkus kvepalus gera nuotaika bei emocinė sveikata pagerėja net keliais kartais.

 

Kamuojamiems depresijos - bergamotės dvelksmas

 

Aromaterpeutai sutartinai tvirtina, kad būtent bergamotės aromatas yra pagrindinis pagalbininkas kovojantiems su depresija. Šis išraiškingas kvapas padeda nuvyti nykias mintis, susitelkti į savo vidų bei pozityviai žiūrėti į aplinką.

Japonijoje atliktų tyrimų duomenimis, kasdien užuodžiant bergamotės aromatą sumažėja nerimas ir stresas. Ilgalaikiai rezultatai taip pat džiuginantys - net ir nustojus vartoti bergamotę, nerimas negrįžo.

Būtent todėl bergamotė dažnai tampa vienu iš pagrindiniu skirtingų kvepalų ingredientu, o jos kvapas nėra maskuojamas. Atvirkščiai - stengiamasi jį sustiprinti.

Bergamotės aromatas - šio mėnesio TOP pasirinkimas:

Pritrūkus energijos - citrusai

 

Apelsinai, greipfrutai, citrinos, laimai - tai tik maža dalis aromatų, kuriuos siūloma naudoti tuomet, kai reikia atgaivos ir papildomos energijos. Būtent citrusinių vaisių aromatai laikomi labiausiai žadinančiais.

Energijos taip pat suteikia ir anyžiai, eukaliptai, pipirmėtė bei imbieras - vis dėlto, jie retai kada tampa pagrindinėmis kvepalų natomis ir dažniau būna paslėpti po stipresniais aromatais.

Specialistai pataria citrusiniais aromatais mėgautis pirmoje dienos pusėje - artėjant vakarui norisi šiltesnių, ramesnių kvapų.

Citrusinių vaisių aromatus rasite šiuos kvepaluose:

 

Ramybės ieškotojams - gėlių aromatai

 

Viena svarbiausių taisyklių, jei norima, kad kvepalai suteiktų romatinkos ir ramybės dvelksmą, yra rinktis tik kelių ingredientų kvepalus. Tuomet kvapas būna pastovus, be papildomų “staigmenų”.

Rekomenduojama rinktis natūralius gėlių aromatus. Pavyzdžiui, levandas, jazminus, ramunėles. Taip pat tinka ir vanilė, raudonmedis bei santalas.

Gėlių aromatais pasižymintys kvepalai:

 

Kiekvieną kartą renkantis kvepalus, žmogus atsiskleidžia vis naujomis spalvomis ir dažniausiai pasirenka tą kvapą, kuris stimuliuoja konkrečius emocinius centrus. Labiausiai savimi pasitikintys žmonės visuomet pirmenybę teikia nišiniams kvepalams bei jų analogams - būtent jie garantuoja, kad nuolatos skirtingai besiskleidžiantis kvapas neatsibos ir bus tarsi įvaizdžio dalis.

Kad ir kokiam kvapui teikiama pirmenybė, svarbiausias yra suvokimas, jog kvepalai yra būtinas atributas saugant savo emocinę sveikatą.

 

  

  • Naujienlaiškis

    Informacija

    Prenumeruok naujienlaiškį

    Prenumeruoti