Kvepalai internetu: kaip išsirinkti kvepalus?

Kvepalai internetu: kaip išsirinkti kvepalus?

Greitėjant gyvenimo tempui, apsipirkimas internetu tampa visiška kasdienybė: jei anksčiau į namus būdavo pristatomos tik būtiniausios prekės, šiandien nežengiant nė žingsnio pasirūpinama nauju garderobu ar stiliaus detalėmis. Pavyzdžiui, net ir kvepalai jau kuris laikas yra tapę įprastu pirkiniu internetu.

Dažnai kyla klausimas, ar įmanoma išsirinkti tobulus kvepalus jų net nepauosčius? Atsakymas – tikrai taip! Tačiau būtina vadovautis keliomis svarbiomis taisyklėmis.


Kvepalai internetu. Kokios pagrindinės taisyklės galioja?


Bene svarbiausia taisyklė – kvepalus pirkti tik iš patikimų internetinių parduotuvių. Antraip, gautas buteliukas gali toli gražu neprilygti tam, ko tikimasi. Verta skirti laiko atsiliepimams, atkreipti dėmesį į atsiskaitymo būdus bei į pardavėjo pateikiamus kontaktus.
Kaina ne visuomet nusako kokybę, tačiau dažniausiai kuo brangesni kvepalai, tuo didesnė jų koncentracija. Būtent todėl nereikėtų maišyti skirtingų sąvokų: pavyzdžiui, EDP kvepalai ir kvapusis vanduo (EDT kvepalai arba kitaip tualetinis vanduo) nėra tolygūs. Apytiksliai skaičiuojama, kad jų koncentracija gali skirtis maždaug 20 procentų. Tualetinio vandens koncentracija dažniausiai siekia iki 15 procentų, o kūno dulksnos vos 1-3 procentus.

Kodėl tai svarbu? Kvepalų koncentracijos skaičius tiesiogiai susijęs su tuo, kiek ilgai kvapas išlieka ant odos ir drabužių. Tai galioja visiems tipams: tuo pačiu principu gaminami ir moteriški kvepalai, ir vyriški, ir unisex kvepalai.

Kokybiški kvepalai jaučiami ne vieną valandą, tačiau palaipsniui jų kvapas gali šiek tiek kisti. Jei po valandos kvepalų iš viso nebesijaučia – greičiausiai įsigijote ne itin kokybišką tualetinį vandenį.


Kvepalai internetu. Pagrindinis raktas slypi aprašyme


Renkantis kvepalus internetu, itin svarbus jų aprašymas, todėl vertingesnės yra tos internetinės parduotuvės, kuriose aprašymas yra platus ir aiškus. Aprašymai turėtų būti pateikiami lietuvių kalba, kartais pateikiant nuorodas į originalaus gamintojo internetinę svetainę.

Be to, rekomenduojama palyginti skirtingų kvepalų aprašymus ir įsitikinti, jog šie nėra vienodi: apgaulingos internetinės svetainės, kartais naudoja vieną ir tą patį aprašymą skirtingos rūšies kvepalams.

Vis dėlto, yra viena maža gudrybė padedanti „iššifruoti“ kvepalus ir be jų aprašymo – reikia atkreipti dėmesį į jų spalvą. Intensyvaus rytietiško kvapo kvepalai dažniausiai būna rusvų ar net raudonų atspalvių. Gėlių natose dažnesnės rožinės ir violetinės spalvos. Tuo tarpu geltonos ir oranžinės spalvos reiškia gaivius, citrusinius kvapus.
Jei vis dar nedrąsu rinktis kvepalus internetu, rekomenduojama iš pradžių pabandyti mažesnį kiekį ir tik po to įsigyti didelį buteliuką. Norintiems išbandyti aromatą - kvepalų miniatiūros bus ne tik nebrangus ekserimentas, bet ir itin patogus kvapą nešiojantis rankinėje ar keliaujant.


Kaip rinktis kvepalus pagal pagrindines jų natas?

Visi kvepalai susideda iš pagrindinių ir papildomų natų: būtent jos atsakingos už tai, kad kvapas išliktų ilgai ir palaipsniui keistųsi. Žinant bent kelias patinkančias natas, kvepalų paieška gerokai palengvėja.

Viršutinė kvepalų nata juntama vos tik pirmą kartą užuodus kvapą ir tarsi sukuria pirmąjį įspūdį. Ant odos šis kvapas intensyvus išlieka sąlyginai trumpą laiką, todėl renkantis kvepalus verčiau dėmesį atkreipti į bazines natas, išliekančias daugiau nei kelias valandas.

Bazinės kvepalų natos atskleidžia visą kvapo spektrą ir bendrą kvepalų gylį: kuo išraiškingesnė bazinių natų kompozicija, tuo intensyvesnio kvapo yra kvepalai.

Be to, išskiriama ir vadinamoji širdies nata, atsiskleidžianti maždaug po pusvalandžio nuo pirmo pasipurškimo. Ji labai svarbi, nes užtikrina kvapo suderinamumą.

Svarbiausia yra tai, kad skirtingos kvepalų natos atsiskleidžia palaipsniui, tačiau nors ir būdamos skirtingos, puikiai dera tarpusavyje ir tarsi papildo viena kitą.


Nišiniai kvepalai: į ką atkreipti dėmesį?

Nišiniai kvepalai visuomet turi savo išskirtinę auditoriją: juos renkasi stiprios, savimi pasitikinčios asmenybės. Be kita ko, nišinių kvepalų aromatai dažniausiai būna gerokai ryškesni, atkreipiantys dėmesį ir išliekantys ilgesnį laiką.

Juos renkantis internetu, galioja kiek griežtesnės taisyklės. Visų pirma, reikia nuodugniai išsinagrinėti visas kvepalų natas: kadangi jos būna itin ryškios, būtina žinoti, ar visos bus tinkamos būtent Jums.

Nišiniuose kvepaluose dažnai vyrauja rytietiški aromatai: pavyzdžiui, prieskonių. Tokie kvapai toli gražu tinka ne visiems.

„Saugiausiu“ variantu laikomi unisex kvepalai – jie vadinami universaliausiais. Be to, jei nišiniai kvepalai perkami pirmą kartą, būtent klasikiniams aromatams turėtų būti teikiama pirmenybė.

Nišiniai kvepalai dažniausiai būna kiek brangesni, įmantrios pakuotės taip pat simbolizuoja kokybę, todėl daugelis juos pasirenka dovanai. Vis dėlto, specialistai rekomenduoja nišinius kvepalus verčiau rinktis asmeniškai sau.


Kvepalai internetu. Ar įmanoma juos išrinkti dovanai?

Kvepalai bet kokiu atveju išlieka visų laikų ir visų progų populiariausia dovana. Norintiems dovaną išrinkti internetu, rekomenduojama rinktis klasikinius kvapų derinius.
Vyriški kvepalai, skirti dovanai, dažniausiai turi ryškius saldymedžio, tabako ar citrusų aromatus. Moteriški – gėlių, o unisex tipo – muskuso ar vanilės. Šie deriniai laikomi pačiais madingiausiais, neįpareigojančiais, todėl puikiai tinka dovanai net ir mažiau pažįstamam žmogui.

Kita taisyklė – kokybė svarbiau nei kiekybė, todėl geriau rinktis mažesnės talpos buteliukus, tačiau didesnės koncentracijos kvapus.
Taisyklių, kaip rinktis kvepalus, žinoma, yra ir daugiau. Tačiau verta nepamiršti, kad kvepalų kokybę nusako ne jų prekinis ženklas ar reklamos gausa. Svarbiausias yra kvapas ir kaip jis tinka konkrečiam žmogui.

 

Aromatai, kurie paliks įspūdį:


  

  • Naujienlaiškis

    Informacija

    Prenumeruok naujienlaiškį

    Prenumeruoti